Lezita İle Güzel Bir Gün

Endivyen Salata

Lezita ile Hayatın Lezzeti’nde buluştuk 

Hayatın Lezzeti Lezita, herkesi mutfağının pratik şefi olmaya davet ettiği,

sadece dört dakikada hazırlanan sağlıklı ve güvenilir Pratik Şef Ailesi’nin

en yeni lezzetlerini özel bir Workshop ve Pişirme Deneyimi etkinliğinde tanıttı.  

“Hayatın Lezzeti” Lezita, Türkiye’nin en büyük ve modern et entegre tesislerinden biri olan fabrikasından en yeni çıkan ürünlerini tanıtmak amacıyla blog yazarları ve online dünyanın temsilcileri ile özel bir etkinlikte bir araya geldi. Lezita Zincir Mağazalar Satış Müdürü Mesut Ergül’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşmada katılımcılar, Lezita Pratik Şef Ailesi’nin en yeni ürünleri Acı Soslu Pişmiş Kanat, Pişmiş Fileto Parçası ve Özel Kaplamalı Nugget ile tanışırken, birlikte yemek yapmanın keyfini de çıkardı. 

Lezita’dan Türk mutfağına yenilikçi, leziz, sağlıklı ve yaşamı kolaylaştıran ürünler

Açılışta yaptığı konuşmada, Lezita’nın kurulduğu 2006 yılından bu yana kalitesi, hijyeni, lezzeti ve ürün çeşitliliği ile sektörünün önde gelen markaları arasındaki yerini aldığını vurgulayan Lezita Zincir Mağazalar Satış Müdürü Mesut Ergül, “Lezita, bugün, toplam 100 bin metrekarelik alanı ve yüzde 7’lik pazar payı ile ülkemizin en büyük, üretimde geliştirilen en son teknolojilere sahip ve en hijyenik et entegre tesislerinden biri olarak faaliyetlerine devam ediyor. Lezita’nın Türk mutfağına yenilikçi, lezzetli, sağlıklı ve yaşamı kolaylaştıran ürünler sunma hedefinin en güzel örneklerinden olan Pratik Şef Ailesi’ni bu yılki en önemli ürün ailesi olarak tüketicilerimizin beğenisine sunduk. Sadece dört dakikada hazırlanan adı üstünde son derece pratik seride, modern ve son teknolojilerle, yüksek hijyen standartlarında üretilen çıtır kaplamalı pratik ürünlerimiz, köftelerimiz ve geleneksel döner ürünlerimiz yer alıyor” dedi.  

Lezita Acı Soslu Pişmiş Kanat her damak zevkine hitap ediyor

Pratik Şef Ailesi’nin en yeni üyelerinden olan Lezita Acı Soslu Pişmiş Kanat, 7’den 70’e herkese hitap eden ve evden restoranlara tüketilebilen bir ürün. Lezita, önce tazecik kanatları özenle seçiyor. Sonra bu nefis kanatları, özenle soslayıp, çeşitli malzemelerle süslüyor. Son olarak da fırında nar gibi olana kadar güzelce pişiriyor. Size de sadece, birkaç dakikada ısıtıp afiyetle yemek kalıyor. Lezita Acı Soslu Pişmiş Kanat, yanında baharatlı sote mevsim sebzeleri ile servis edilince bir harika oluyor.  

Lezita Pişmiş Fileto Parçası’na doyum olmuyor

Kemiksiz göğüs etinden üretilen Lezita Pişmiş Fileto Parçası, Pratik Şef Ailesi’nin diğer üyeleri gibi dört dakikada pratik bir şekilde hazırlanıyor. Lezita Pişmiş Fileto Parçası hazırlanırken, göğüs eti inceltilip şeritler halinde kesiliyor, üzeri özel bir kaplama ile kaplanarak farklı bir lezzet ve çıtırlık kazandırılıyor. Etkinlikte röşti patates ile servis edilen Lezita Pişmiş Fileto Parçası, hafif ve lezzetli bir seçenek olarak öne çıkıyor. 

Yüzde 100 piliç göğüs etinden Lezita Özel Kaplamalı Nugget

Pratik Şef Ailesi’nin bir diğer yeni üyesi, yüzde 100 piliç göğüs etinden üretilen Lezita Özel Kaplamalı Nugget. Sadece piliç göğüs eti kullanılarak hazırlanan karışım, karabiber ve tuz ile lezzetlendiriliyor. Kendine özgü şeklini alması için özel kalıplardan geçirilen bu lezzet, kesildiğinde bembeyaz göğüs eti ortaya çıkıyor. Siyah zeytinli endivyen yeşillik salatası ile servis edilmesi öneriliyor. 

Lezita Pratik Şef Ailesi hem pratik hem çeşit çeşit

Pratik Şef Ailesi’nde Lezita’nın modern ve son teknolojilerle, yüksek hijyen standartlarında üretilen çıtır kaplamalı pratik ürünleri, köfteleri ve geleneksel döner ürünleri yer alıyor. Pratik Şef Kaplamalı ürün grubu Lezita Schnitzel, Nugget, Cordon Bleu ürünlerinden oluşuyor. Geleneksel yöntemlerle döner ocakları karşısında pişirilen dönerin lezzetini sunan Pratik Şef Döner Grubu’nda, Döner Pişmiş ve Piliç Döner yer alıyor. Ekmek içi, soğan ve maydanoz kullanılarak, doğal yöntemlerle harmanlanan Pratik Şef Köfte Grubu’nda Lezita Adana, Parmak, Kasap, Misket ve Kadınbudu köfteler sunuluyor. Bunlara ek olarak Piliç Burger de Pratik Şef ürün grubunda hayata kolaylık ve lezzet sunmaya devam ediyor. Lezita’nın Pratik Şef lezzet çeşitliliği içerisinde karar vermek vakit alırken, servis etmek sadece dört dakika sürüyor. Hijyenik ve sağlıklı malzemelerden el değmeden üretilen ürünler, üretimin her aşamasında uzman gıda mühendisleri tarafından kontrolden geçiriliyor.

Gerçekten çok güzel bir etkinlik oldu.İş çıkışı MSA’da olmak,Lezita’nın evsahipliğinde,sevdiğim arkadaşlarımla birlikte yemek yapmak,yaptıklarımızı afiyetle yemek tarifi mümkün olmayan bir keyif verdi.

Teşekkürler Lezita çok keyif aldım.Ürünleri özellikle nuggetı bayılarak yedim.Endivyen salata Sevgili İncim’le ortak ellerimizden çıktı.

Etiketler: , , , , , ,

PAYLAŞ & TAKİP ET

Pin It

Abone Ol

Yandaki kutucuğa mail adresini gir, Abone ol butonuna bas, tarifler mail adresine gelsin

Mail abonelik hizmeti
FeedBurner aracılığıyla
verilmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir