Blogum 1 Yaş Daha Büyüdü

Herkese selamlar,sevgiler.
Bugün blogum 3 yaşını bitirdi.Hani sanatçılar der ya,bu albüm benim çocuğum gibi ya da hiç bir şarkımı ayıramam,hepsi değerli diye.İşte aynen öyle dolu dolu geçen 3 sene.Biriktirilen,paylaşılan,bir dolu tarif,şükürler olsun sürekli çalışan bir mutfak ve afiyetle yenilen yemekler.

Zaman öyle hızla akıyor ki,insan dönüp de baktığı zaman anlıyor geçen zamanı.Daha dün gibi hafızam da,blogumu açtığım gün.İlk izleyicim,ya da bugün siteme 10 kişi girmiş diye, atılan çığlıklar,evde estirdiğim blog rüzgarı.Allah’a şükürler olsun ki,şu an itibari ile hiç bir menfaat gözetmeksizin,sevgiyle ve emekle gelinen nokta günde yaklaşık ortalama 500 ziyaretçi,kayıtlı 422 izleyici.Bu çok mu önemli hayır.Ya da evet.Şöyle ki bu işten para kazanan kişiler için,maddi anlamda önemli olabilir ama benim ki tamamen,manevi tatmin.Birilerine sesimi duyurabilmek,faydalı olabilmek,tarifinizi denedim çok güzel oldu mesajları,biriktirilen bir sürü güzel anı.Hepsi benim için çok ama çok değerli.İnsan hiç bir kazanç olmadan,menfaat beklemeden neyi bu kadar sevgi ve mutlulukla yapabilir ki?
İşte bu yüzden benim 3.çocuğum gibi blogum.Çünkü temelinde emek ve sevgi var.Bir anlamda,3 senedir hayatımın duvarı.Hani Facebook’da duvara yazdım deniyor ya,blogumda benim hayatımın duvarı.Gönlümce yazdığım,çizdiğim,resimleyip paylaştığım.Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz o sizlerin tercihi tabii ki,ama şunu söylemek isterim ki buraya yazdığım her yazı gerçek ve içimden geldiği gibi.Hiç bir kurgu yok,plan yok,çalıntı yok,denenmemiş uyduruk bir tarif yok.Hepsi el emeği,alın teri.
Bunun yanında siz arkadaşlarım,canlarım,blogcu güzellerim.Hepsinin yüzüne,kalbinin güzelliği vurmuş.Hepsi dost,hepsi,samimi,hepsi sıcacık.Sizleri çok seviyorum.Blogum sayesinde sizi tanıdım.Sıcacık kalplerinize girdim.Gün geldi,derdimi anlattım,gün geldi şımardım yanınızda.Bir dostum var der ki; ”hayatta para biriktiremedim ama çok insan biriktirdim”onun bu sözünü çok beğenir çok doğru bulurum.Para bir şekilde mutlaka kazanılır ama,hayatta doğru insanları bulmak,dost olmak,sırdaş olmak,yardımcı olup,yanında durmak herkese kısmet olmaz.Eleştirirken bile iyi niyetle,yapıcı olarak eleştirmek,seni bir adım ileri götürmek için fikir vermek.Bunlar,zamanımızda çok da yapılan şeyler değil.Ama benim aynen böyle blogcu dostlarım var.Hasta olduğumda arayıp soran,gelip çorba yapayım mı diyen,gözlerimin içine gülerek ama,ta içine bakan dostlarım var.Onlar kendilerini biliyor.Hepsine arkadaşlıkları için,gülen yüzleri ve gözleri için çok teşekkür ediyorum.İyi ki varlar.
Ve canım blogum,belim bükülüp,ellerim iş görmemeye başlayana kadar,seni ayakta tutmak için sevgiyle çalışacak mutfağım.Yorum bırakan,takip eden,herkese ama herkese,bir kez dahi olsa blogumu ziyaret edip,varlığından haberdar olan herkese çok teşekkür ederim.
Nice yaşlara hep birlikte inşallah
Sevgiler………………….

Etiketler: , , , ,

PAYLAŞ & TAKİP ET

Pin It

Abone Ol

Yandaki kutucuğa mail adresini gir, Abone ol butonuna bas, tarifler mail adresine gelsin

Mail abonelik hizmeti
FeedBurner aracılığıyla
verilmektedir.

Yorumlar

 1. İnci Yemek 21 Şubat 2012 at 03:26 Reply

  Canımın içi, nice nice sağlıklı günlerde hep beraber inşallah canım:)daha yeni başladık yapacak çok işlerimiz var:)benim için her biriniz ailemden bir parça gibisiniz iyi ki benim canlarım olmuşsunuz.
  Tebrik ederim bir kez daha,sağlıkla huzurla gücün yettiğince blogunu güncellemmeni dilerim:)
  sarılıp öperim seni…

 2. Limonlu Kek 21 Şubat 2012 at 10:43 Reply

  Ben de inşallah her zaman yanında olacağım, yakandan düşmeyeceğim Güler’cim, daha pek çok yaşlara :))

 3. mutfaktaki rüya - Arzu- 21 Şubat 2012 at 11:28 Reply

  yeni yaşınız hayırlı olsun………

 4. YEMEK SEVDAM (ELİF) 21 Şubat 2012 at 11:50 Reply

  Nice uzun, başarılı, bol takipçili bol yorumlu yıllar dilerim. Sevgiler…

 5. Benhurum 21 Şubat 2012 at 12:57 Reply

  Yaşam güncenin yeni yaşı hayırlara ve yeni güzel paylaşımlara vesile olmasını gönülden dilerim canım Gülerim.. İyiki varsınız ve iyiki birlikte aktifsiniz ve iyiki vesilesi ile tanışmış gönül bağı kurmuşuz. İçerisinde bulunduğun tüm güzel hissiyatlara aynen katılıyor ve ne mutlu bizlere ki böylesi özel ve önemli bir kesişim noktasında buluşmuşuz. O güzel bakan, gören güzel gözler karşılıklı tek noktaya baktığı için böylesi güzel ve özel ben de/biz de seni ve bloğunu çok ama çoook seviyorum/z…..

 6. NarincE 21 Şubat 2012 at 15:56 Reply

  İyi ki varsın ablacığım, üçüncü çocuğun da uzuun ömürlü olsun. sevgiler…

 7. nilay 21 Şubat 2012 at 16:22 Reply

  Nice nice yaşlara
  İnsan gerçekten gurur duyuyor. biz de mart ayında 4 yaşında olacağız
  Sevgiler

 8. Tümay Öztürk 21 Şubat 2012 at 17:01 Reply

  Güler ablacım nice nice uzuuunnn yıllara inşallh! Ama hep birlikte, hem lezzetli hem de neşeli sağlıklı dolu günlere. Blogunu ve bizleri hiç bırakma! Seni çoook seviyoruuuzzzz diduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:)

 9. nursen 21 Şubat 2012 at 19:53 Reply

  Canım benim blogunun yeni yaşını kutluyorum.Allah sana sağlık versin arkadaşım blogunla birlikte,güzel tariflerinle hep bizlerle ol.
  Sevgiler

 10. Anonymous 21 Şubat 2012 at 22:12 Reply

  Canım arkadaşım,daha nice nice senelerin birlikte olsun inşallah:-).Emeklerin boşa çıkmasın.Bereketli mutfagin,bol tarifli blogun,seni takip eden,tariflerini büyük bir zevkle yapan sevenlerin çok olsun. Kocaman sevgiler, SIkı takipçin SNM

 11. Hülya 23 Şubat 2012 at 00:47 Reply

  Nice uzun yaşlara..Sevgiler

 12. çeşnici Handan 23 Şubat 2012 at 12:24 Reply

  Gülercim nice uzun yıllar güzel blogunda güzel paylaşımların olsun. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir