Kar Manzaraları

Hayırlı akşamlar olsun herkese.Günlerdir kar yağıyor İstanbul’a, hem de uzun zamandır yağmadığı kadar çok.Ama bizim payımıza sadece cefası düştü, çalışan kesim olarak.Sabah işe gitmek ayrı dert,akşam geri gelmek ayrı dert.Yollarda boşa geçen saatler.Ne yazık.Bu saatleri kim geri verecek,hayatımızdan çalınan bu saatlerin hesabını kim verecek.Kimse tabiiki.İnsan evine en yakın mesafede çalışmalı aslında,böylece o kaybolan saatler çok daha verimli değerlendirilebilir,fakat bu çok da mümkün değil.Çoğu gün iş yerinde,arkamda ki cama dönüp bakamadım bile kar,nasıl yağıyor diye.

Oysa ne çok severim yağan karı izlemeyi.Şöyle camda yayıla yayıla izleyenler kıymetini bilin.Bu herkesin de yaşayamadığı bir keyif.Dün akşam onca yorgunluğa rağmen,gece saat 23:00 da birden geliverdi iyi saatte olsunlar.Hadi dedim ev halkına giyinin,çıkıp biraz üşüyelim.Oysa o kadar yorgun ve bezginim ki.Ama hayatı kaçırmak da acaip sinirimi bozuyor.Zaman akıp gidiyor.Erteleyerek,hayatı kaçırıyoruz.


Bu arada ev de dolu.Sağolsun Ankaralım geldiği zaman eve gelen misafir trafiği artıyor.Biz de kalan arkadaşları var Ankaralımın.Çocuklar belki de kendi ailelerinin bu tür delilik yapmalarına
alışkın olmadıklarından,biraz şaşırıyor,fakat onlar da giyinip dışarıya çıkmaya hazırlanıyorlar.


Ve fotoğraf makineme bu kareler takılıyor.Her saat vızır vızır işleyen caddede,o saatte araba yok.Karla dolu caddede,ara sokaklarda,sadece yürüyen ,kar topu oynayan insanlar var.Herkes de bir keyif,bir mutluluk ifadesi.Allahın hikmeti işte gündüz işe giderken bize çile olan kar,o saatte mutluluk ve huzur sebebi oluyor.Çocuklar gibi,yerlere yatıp kelebek figürleri yapıp,normalde trafikten dolayı,karşıdan karşıya geçmekte zorlandığımız caddenin ortasından yürüyüp,sırılsıklam ama mutlu olarak evimize geri dönüyor,yeni güne başlamak için uykuya geçiyoruz.
Lütfen bu keyifi bir kez daha yaşamak için fırsatımız olsun.Çünkü doyamadık.
Sevgi ve huzur sizlerle olsun……………

Etiketler: , , ,

PAYLAŞ & TAKİP ET

Pin It

Abone Ol

Yandaki kutucuğa mail adresini gir, Abone ol butonuna bas, tarifler mail adresine gelsin

Mail abonelik hizmeti
FeedBurner aracılığıyla
verilmektedir.

BENZER YAZILAR

 • Kabaklı Kiş Kabaklı Kiş
 • Yorumlar

  1. Kahveci 02 Şubat 2012 at 01:20 Reply

   ne güzel yapmışsınız….biz de Bursa’da kar altındayız; ama o yaptığınız deliliği biz uzun zamandır yapmadık; sebep aynı maalesef yorgunluk,bezginlik…silkinmek lazım doğru, hayat geçiyor…sevgiler; çiğdem

  2. **kalpkurabiye**deniz** 02 Şubat 2012 at 09:57 Reply

   çocukluğumdada çok kar yağardı istanbula yada biz beykozda tepelerde olduumuzdan öyleydi.)
   ne gzel boyanır beyaza seyrine doyum olmaz..

  3. neslice tarifler 02 Şubat 2012 at 11:18 Reply

   Kar yağarken seyretmesi bir zevk, o karda yürümek ayrı bir zevk. Ankara da aynı durumda. Aynı şekilde cefasını çekmekten sefasını sürmeye derman kalmıyor. İyi yapmışsınız valla.

  4. LEZZETLİ SOMUNLAR 02 Şubat 2012 at 12:02 Reply

   Ahh Gülercim; bugün sabah biz de vuslata erdik nihayet. Her yer tuttu üstelik:) Fırsatın olursa Facebook sayfamda bizim bahçeden manzaralar var:)

  5. NarincE 02 Şubat 2012 at 12:22 Reply

   Bize güzel geldi kar, ama evi olmayan, yakacağı olmayanları, sokak hayvanlarını düşünmeden edemiyor insan:(

  6. İnci Yemek 03 Şubat 2012 at 02:02 Reply

   Çalışanlar olarak perişan oldunuz gülerim,biz evde olanlar ne kadar da rahat olsak bu durumdan sol yanımız acıdı doğrusu:((
   Okadar eziyetten sonra kar keyfi yaparak,inadına mutlu olmak takdire şayan doğrusu:)))
   kandiliniz kutlu olsun canım.
   sarılıp öperim seni selamlarımı gönderiyorum…

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir