Dondurmam Gaymakkkkkkk

Hikaye Carte D’or dan mail adresime düşen davet mesajı ile başlıyor.Bu mail beni fazlasıyla memnun etti.Blog dünyasındaki 3 aylık geçmişime göre çok heyecanlandırdı.Çorlu’daki üretim tesislerine ziyaretimiz sabah saat 09:00 itibari ile otobüslerin hareketi ile başladı.Otobüste sağolsun Seda Hanımın kek,poğaça ve meyve suyu ikramları ile küçük yollu bir kahvaltı ettik.

Tesislere ulaştığımızda güzel bir tanışma ve ayaküstü atıştırılan kurabiyeler,içilen çay ve kahvelerle blogda yazışıp fakat yüzünü görmediğim blog arkadaşları ile tanışma ve sohbet etme fırsatı buldum.

Canan Hanım’ın Hoşgeldiniz konuşmasından sonra Hakkı Güneysu tarafından dondurma yapımı hakkında teknik bilgiler aldık.Sağolsunlar bizi 3 gruba ayırmışlardı.Vanilya,çikolata ve fıstık..Böylece hiç bir karışıklığa mahal vermeden sakince gruplar halinde üretim bölümüne indik.Bu bölüme girmeden önce giydiğimiz tulumların içinde birbirimizin haline gülmeden edemedik.Ayaklarımıza galoşlarımızı taktık,ellerimizi önce sabunla yıkadık sonra alkol ile dezenfekte ettik.O andan itibaren Hakkı Bey’in rehberliğinde,güzel bir dondurma yolculuğuna çıktık.

Gitmeden önce dev kazanlarda karıştırılan dondurmaları göreceğimi hayal etmiştim:oysa tesiste açıkta elle müdahale edilen hiç bir birim yoktu.Herşey son derece modern cihazlarla,el değmeden (gerçekten hiç el değmeden)son derece hijyen bir ortamda o eşsiz lezzetlerin üretildiğini gördük.Üretim bölümünde ikram edilen meyve şöleni muhteşemdi.Cevizlisi lezzet ötesi birşeydi.Tadı hala damağımda.

Bu kısa tanıtım gezisinden sonra bahçeye hazırlanmış açık büfeden yediğimiz güzel yemekler ve edilen güzel sohbetlerde .yediğimiz dondurmalar kadar lezzetliydi doğrusu

Bu benim için çok hoş bir gezi ve blog sahibi olarak çok hoş bir tecrübe oldu.İnsanın blogda yazıştığı halde yüzünü bilmediği arkadaşları ile tanışması çok heyecan verici.Carte D’or ailesine bize göstermiş oldukları içten dostluk,güleryüz,ve ilgiye çok ama çok teşekkür ediyorum

Sayın Canan Barutçu

Sayın Hakkı Güneysu

Sayın Aylin Türkşen ve ismini hatırlayamadığım herkese herşey için çok teşekkürler.Ellerinize ruhunuza,ürününüze sağlık.

Ayrıca bizlere hediye ettiğiniz dondurmalar için de çok teşekkürler.Hepsi birbirinden lezzetli ama benim favorim meyve şöleni.

Resim çekme iznimiz hijyen düşünülerek olmadığından o güne ait resimlere http://dondurmaliblog.blogspot.com/ sitesinden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ & TAKİP ET

Pin It

Abone Ol

Yandaki kutucuğa mail adresini gir, Abone ol butonuna bas, tarifler mail adresine gelsin

Mail abonelik hizmeti
FeedBurner aracılığıyla
verilmektedir.

BENZER YAZILAR

Yorumlar

 1. Seda'nın Günlüğü 25 Mayıs 2009 at 23:12 Reply

  Seninle tanışmak çok güzeldi canım.
  Sevgiler

 2. ORDAN BURDAN HAYATTAN 25 Mayıs 2009 at 23:56 Reply

  ayyy bir ben mi yoktum yani,bana da davet geldi ama oğluşu tam iyileşmeden bırakamadım.inşallah sonraki buluşmada tanışırız seninle de

 3. Zeynep 26 Mayıs 2009 at 09:39 Reply

  Çok güzel bir gündü, seninle tanıştığıma çok sevindim. Umarım daha uzun sohbetler etme fırsatını yakalarız. Sevgiler…

 4. sevil(birdemliksohbet) 26 Mayıs 2009 at 10:16 Reply

  gülercim gercekten harika bir gundu
  sima olrak hatırlayamadım ama tanıştık sanırım demi :))
  sevgiler

 5. Kendimce 26 Mayıs 2009 at 23:11 Reply

  Sedacım seninle tanışmak da çok güzeldi ama şoku hala atamadım 🙂
  ———————————————-
  Yasemincim küçük adam iyi olsun da inşallah birgün seninle de tanışma fırsatı yakalarız
  ——————————————–
  Zeynepçim ben de inan ki çok memnun oldum tanıştığıma
  ——————————————–
  Sevilcim bak bazı alışkanlıkların zararı kadar faydası da oluyormuş 🙂

 6. boncuk mutfakta 27 Mayıs 2009 at 17:23 Reply

  Güzel keyifli bir gündü. Sizinle tanıştığıma da çok memnun oldum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir