Bugün 23 Nisan Neşe Doluyor İnsan

Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan dedik.Gerçekten de insanın içi bir coşuyor.İçinizdeki çocuğu (bu çok klasik bir cümledir ama doğrudur bana göre) hala yaşatabiliyorsanız bugün sizin de bayramınızdır.O duyguyu hissetmek için küçük yaşta olmaya gerek yok.Ben evde 3 böcek bir çiçek yaşayan bir hatun kişiyim.Hoş bir böceğim artık büyüdü kanatlarını çırpmaya başladı ve taaa Ankara’nın bir tepesine kondu. Ne mi yapıyor tahsil.Diğer böceğim cüsse olarak büyük gözükse de o hala benim ve tüm ailenin bebesi.Babangaya gelince ömrümüz oldukça o hep benim böceğim olacak.

Daha çok yakın bir geçmişe kadar 23 Nisan sabahı erkenden çocuklarla yollara düşer gösterilerin yapılacağı yerde en önlerde yerimizi alırdık.Gösteriler başladığında böceklerimin rolü ne olursa olsun heyecan ve gururla izler,avuçlarımız patlayana kadar alkış tutar sonra da yorgun ama savaş kazanmış bir komutan edası ile evin yolunu tutardık.

Ahh ahh şimdi böcekler büyüdü.Adam oldular.Ama onlar büyüdükçe ben küçüldüm.Bu nasıl bir terslik bilmiyorum ama şimdi ben o duyguları daha yoğun yaşıyorum.

Çocuklarımız hayatta sahip olabileceğimiz eşiti olmayan en değerli varlıklar.Herkes,herşeyin en iyisini ve en güzelini imkanları dahilinde çocuğuna vermek ister.Bana göre çocuklarımıza verebileceğimiz en değerli şey SEVGİ.Evet çünkü verdiğiniz sevginin önemi çok fazla.Onlarla aranıza sevgiden bir köprü kurabilirseniz,zamanla çocuklarınız en iyi arkadaşlarınıza,dostlarınıza,sırdaşlarınıza dönüşüyor.Toplumda yerlerini almaya başladıklarında onlarda çevrelerine sevgiyle bakıyor.içindeki iyi enerjiyi o da çevresine veriyor.Onların en çok istedikleri ve siz verdikçe daha çok isteyip sonra da size geri döndürdükleri sevgiyi onlardan esirgemeyin.Onların anlattıklarını can kulağı ile dinleyin.En basit cümlelerinin içinde bile size söylemeye çalıştıkları çok önemli mesajları göreceksiniz.

Bu hızla sabaha kadar yazabilirim.Ama bugün 23 Nisan gerçekten neşe doluyor insan.Bütün çocukların ve kendini öyle hissedebilen hala o çocukla içinde barışık olan herkesin bu önemli gününü kutluyorum.

Çiçekler de bu arada babangadan bana.


PAYLAŞ & TAKİP ET

Pin It

Abone Ol

Yandaki kutucuğa mail adresini gir, Abone ol butonuna bas, tarifler mail adresine gelsin

Mail abonelik hizmeti
FeedBurner aracılığıyla
verilmektedir.

BENZER YAZILAR

Yorumlar

 1. yeşim 23 Nisan 2009 at 12:01 Reply

  sevinin küçükler övünün büyükler 23 Nisan Kutlu Olsun….

 2. Zeynep 23 Nisan 2009 at 17:47 Reply

  ne güzel anlatmışsın canım…duygulandırdın beni.

  ayşeciğin bir filmi vardı sevelim sevelim sevelimmmm diye şarkı söylüyorlardı:)o geldi aklıma…dansları ayrı bir güzeldi o konuya hiç girmeyeyim:)

  kesinlikle sevgi her kapıyı açıyor,oğlumu inan koklaya koklaya büyütüyorum.öpmeye doyamıyorum onu.mutlu bir çocuk yetiştirmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
  geçen sene ilk 23 nisanında fb.stadına götürdük heyecanla.çok havadar geldi galiba horul horul uyudu eve döndük:)
  bu sene de hava şartlarından gösteriler iptal edilmiş çoook üzüldük:(
  babamız balon ve bayrak almış evde kutluyoruz:)

  çiçekler şahane:)mis kokusu buralara geldi:)
  böyle güzel anneye böyle güzel çiçekler yakışır:) bayramımız kutlu olsun canım…
  çok çok çok öptüm

 3. Kendimce 23 Nisan 2009 at 21:53 Reply

  Yeşim’cim hoşgeldin sefalar getirdin canım

  Zeynep’çim senin yorumlarına bayılıyorum canım arkadaşım

 4. NarincE 24 Nisan 2009 at 00:20 Reply

  Ne güzel çiçeklerle karşılandım. Ben de çocuklarımın çabuk büyümesini istemiyorum. Şimdi alabileceğim bütün hazları doya doya yaşamak istiyorum.Zaman hızla akıyor, geri dönüş imkansız.
  Uğradığınız için teşekkür ediyor, iyi geceler diliyorum.
  sevgiler…

 5. Kendimce 24 Nisan 2009 at 00:27 Reply

  Sevgili Narince hoşgeldin her zaman beklerim.
  Çocuklara gelince onlar dünyanın en güzel ve en kıymetli varlıkları

 6. Zeynep 24 Nisan 2009 at 10:16 Reply

  Ne güzel yazmışsın… Gösteriler iptal olunca biz yeeğenlerimi ve oğlumu alıp Bostancı sahildeki 23 nisan çikolata şenliğine gittik.
  Ne çok eğlendiler bi görseydiniz. Onların gözlerindeki mutluluk ve sevinç eşimi ve beni çok mutlu etti. Oğlum sürekli “Sevinin çüçükler övünün büyükler” diye şarkı söyledi.
  Biz de hem atamızla hem de pırıl pırıl çocuklarımızla övündük.
  23 nisan kutlu olsunnn…

 7. SİHİRLİ OKLAVA 24 Nisan 2009 at 17:19 Reply

  bu güzel çiçeklerin mis gibi kokusunu çekip içime,anılarını,dileklerini benimkilerle derledim.teşekkürler:)))

 8. yesildomates 24 Nisan 2009 at 21:51 Reply

  canım anlatımın için çok teşk.
  eski günlermize getirdin bizleri..
  öpüyorum..
  sevgiler….

 9. Kendimce 25 Nisan 2009 at 12:12 Reply

  Sevgili Zeynep çocukları mutlu etmek kadar keyifli bir şey olmasa gerek .Baksana sihirli oklavanın evinde oyuncak araba önce çok büyük bir sevince sonrada farı kırıldığı için müthiş bir üzüntüye sebep olmuş.
  Yeşilim domatesim çok sağol hissettiklerimi ve düşündüklerimi yazdım
  hepinizi kocaman öpüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir